Trumpa informacija

Glassic, AB savo gamybinę veiklą pradėjusi 1965 metais, yra viena didžiausių Baltijos šalių įmonių apdirbančių stiklo gaminius.

icon_widget_image Pramonės g. 10, Panevėžys LT-35100 Lietuva icon_widget_image +370 45 507960 icon_widget_image info@glassic.lt

HS testas

HS testas (Heat Soak Test)

HS testas yra naudojamas tam, kad po grūdinimo proceso būtų išvengiama staigaus termino trūkimo rizikos. Grūdintas stiklas gali netikėtai sudužti dėl nikelio sulfido intarpų, kurie yra stikle, plėtimosi. Dūžis gali įvykti net gi  po keleto pastato eksploatavimo metų.

Dėl laiko ir temperatūros  nikelio sulfido intarpai pereina fazės apsikeitimą. Jeigu jie yra šalia stiklo įtempimų centro, tokių intarpų plėtimasis gali sukelti pakankamai tokių įtempimų, dėl kurių gali kilti savaiminis dūžimas. Intarpai plečiasi  greičiau nei stiklas  ir tiesiogiai lemia stiklo dūžimą iš vidaus.

Maksimalūs gaminio matmenys: 2400 x 4800 mm.

Kai grūdintas stiklas yra bandomas HS testu, stiklas yra patalpinamas į krosnį 290°C (±10°C) temperatūroje. Norint nustatyti išlaikymo laiką, turi būti vykdoma atidi temperatūros kontrolė. Išlaikymo laikas aukščiausioje temperatūroje yra svarbus veiksnys HS testo procese. Atlikus HS testą, savaiminio stiklo dūžio tikimybė yra sumažinama iki minimumo.